O dobrych stomatologach

ntysty, a wizja fotela w gabinecie przywołuje ciarki. Tak na prawdę i dzieci i dorośli mogą mieć problemy ze zmotywowaniem się na pójście do dentysty, pomimo bólu zęba. Regularne kontrole u stomatologa mogą pomóc wykryć wcześniej

O dobrych stomatologach dentysta brenna
Uzębienie to jedna z najważniejszych kwestii o które należy dbać. Należy udać się do dentysty, np. i nie martwić się o zęby.

Czemu warto chodzić na kontrole?

Nie każdy lubi chodzić do dentysty, a wizja fotela w gabinecie przywołuje ciarki. Tak na prawdę i dzieci i dorośli mogą mieć problemy ze zmotywowaniem się na pójście do dentysty, pomimo bólu zęba. Regularne kontrole u stomatologa mogą pomóc wykryć wcześniej problemy związane z ubytkami, zapaleniami, a nawet zniekształceniami i wadami zgryzu.

Im szybciej w takich przypadkach zostanie udzielona pomoc, tym szybciej doprowadzimy naszą jamę ustną do porządku. Regularne kontrole nie są drogie, jet to koszt około 50 zł na rok. Trzeba przyznać, ze to niska cena w zamian za szybką reakcję na jakikolwiek powstały przez poprzedni rok problem.


Różne materiały na protezy zębowe

Leczenie protetyczne to ostatnia deska ratunku, aby mieć zdrowy i kompletny zestaw uzębienia, nawet licząc te sztuczne. Lekarze stomatologii wykorzystują na dzień dzisiejszy różne materiały z których wykonywane są protezy zębowe. Najtwardszym obecnie dostępnym materiałem jest cyrkon i takie korony mają trwałość nawet do 20 lat.

Mniej trwałe materiały ceramiczne mogą się szybciej wyszczerbiać i niszczyć niż ich droższe odpowiedniki. Dla niektórych materiałów przewiduje się trwałość na poziomie 5 lat. Warto więc dobrze przemyśleć jaka opcja będzie dla ans najlepsza. Ogólnie najczęściej warto wybrać droższą opcje i nie przejmować się wymianą przez długie lata.


Krótko i na temat w Wikipedii: Stomatologia

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia