Krótki artykuł o sprzątaniu

ymi z czasów PRL. Natomiast obecnie jest to jedna z fajniejszych ozdób do domu. Dywan nie tylko może być znakomitym elementem dekoracyjnym w mieszkaniu ale też ma jedną ogromną zaletę - jest ciepły w dotyku, znacznie cieplejszy

Krótki artykuł o sprzątaniu

Dywany

Z czym kojarzy nam się dywan?

Pewnie niektórym na myśl przychodzą stare dywany z domów naszych dziadków. Innym mogą się kojarzyć z różnymi produktami dywano-podobnymi z czasów PRL. Natomiast obecnie jest to jedna z fajniejszych ozdób do domu.

Dywan nie tylko może być znakomitym elementem dekoracyjnym w mieszkaniu ale też ma jedną ogromną zaletę - jest ciepły w dotyku, znacznie cieplejszy niż inne rodzaje podłogi. Cieplejszy nawet niż drewno. Jedno tylko jest w tym względzie w stanie pobić dywany - ogrzewanie podłogowe. Na które oczywiście ani dywanów ani wykładzin kłaść nie wolno.

Obecnie mamy ogromny wybór zarówno jeśli chodzi o wzory i materiały z jakich są wykonane dywany. Dzięki temu już za niewielkie pieniądze można kupić fajny dywan.


Najdroższe dywany

Najdroższy typ dywanów to dywany rzemieślnicze, nie ma w nich niedociągnięć i błędów, które są dopuszczalne w dywanach ludowych, nomadzkich czy nawet tych maszynowych. Tkane są ręcznie przez tkaczy, którzy pracują z niewiarygodną wręcz precyzją. Często przy jednym dywanie pracuje ich kilku jednocześnie.

Bardziej zdumiewająca jest jednak ich dokładność. Dywany przędą korzystając ze wzoru narysowane na papierze milimetrowym. Co tylko dowodzi jak dokładne są te dywany.


Przydatny w domu

Ze względu na niską cenę i łatwą dostępność, ocet spirytusowy bywa do dziś powszechnie używany w gospodarstwie domowym jako podręczny środek czyszczący, dezynfekujący i odkamieniający oraz jako składnik w wielu tradycyjnych przepisach na domowe odplamiacze, kosmetyki, a nawet lekarstwa. Ocet był znany już od czasów starożytnych, wykorzystywano go do polewania kamieni bądź skał, które później ulegały rozpadowi, ocet znalazł również szerokie zastosowanie w wielu iberyjskich kopalniach w czasie panowania Kartaginy w Hiszpanii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ocet