Konieczne oprogramowanie dla szpitali

tii w artykule.Definicja systemu opieki zdrowotnejSystem opieki zdrowotnej (również system zdrowotny) ? system definiowany jako spójna całość, której liczne, powiązane między sobą części wspólnie oddziaływając wpływają pozytywnie

Konieczne oprogramowanie dla szpitali Oprogramowanie typu niebawem będą niezbędne dla każdej placówki medycznej. Mamy możliwość już teraz kupić odpowiadające nam programy, ale dlaczego jest to potrzebne. O tej kwestii w artykule.

Definicja systemu opieki zdrowotnej

System opieki zdrowotnej (również system zdrowotny) ? system definiowany jako spójna całość, której liczne, powiązane między sobą części wspólnie oddziaływając wpływają pozytywnie na stan zdrowia populacji. Jest on wyodrębnioną całością złożoną z wielu różnorodnych elementów, które powiązane są różnorodnymi więziami (czyli między którymi zachodzą różnorodne relacje) i który realizuje cele związane ze zdrowiem.

System zdrowotny można również zdefiniować jako zorganizowany i skoordynowany zespół działań, którego celem jest realizacja świadczeń i usług profilaktyczno-leczniczych i rehabilitacyjnych mających na celu zabezpieczenie i poprawę stanu zdrowia jednostki i zbiorowości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_opieki_zdrowotnej


Zdalne kolejki do lekarzy

Nikt nie lubi kolejek u lekarzy, zwłaszcza specjalistów- czy doczekamy się kiedyś czasów, gdy będzie można zapisać się do takiego lekarza z własnego domu? Wyobraźmy sobie, że wysyłamy tylko dokumentację z istniejącego systemu bazy danych oraz skierowanie generowane elektronicznie i dostajemy na maila informacje o terminie.

Piękne prawda? Na szczęście taka przyszłość nie jest specjalnie odległa, a informatyzacja będzie postępowała i wstępowała na coraz szersze pole w naszej codzienności. Jednak jak będzie z realizacją tego w tym konkretnym przypadku; czas pokaże.


Bezpieczniejsza i lepsza e-dokumentacja

Dobra organizacja dokumentacji i kartotek pacjentów jest bardzo ważna, jednak papierowe dokumenty mają tendencję do gubienia się, darcia i niszczenia. W razie zalania wodą lub pożaru rzadko udaje się coś z takich kartotek uratować. Na szczęście niebawem nie będzie to stanowiło problemu, ponieważ nasze kartoteki będą dostępne w wersji elektronicznej.

Takie rozwiązanie zabezpieczy dane pacjentów na serwerze i nawet w razie awarii czy wypadku w samym ośrodku, wszystkie dane zostaną nienaruszone i będą dalej dostępne przez internet. W przyszłości pewnie lekarze z różnych ośrodków będą mogli mieć dostęp do kartotek danego pacjenta, więc będą mogli poznać cała historię jego choroby.