Elegancja, styl i ponadczasowość - zalety sztukaterii

dzo bogate, a same sklepy stwarzają możliwość szybkiego dostarczenia zamówionych w nich przedmiotów pod adres zamieszkania osoby dokonującej ich zamówienia. Wobec tego wydaje się, że tego rodzaju sklepy są bardzo atrakcyjne i mogą

Elegancja, styl i ponadczasowość - zalety sztukaterii

Zamawianie domowej sztukaterii w sklepach internetowych

Internetowe sklepy z domową sztukaterią cieszą się ogromną popularnością. Dzieje się tak dlatego, że ich wyposażenie jest naprawdę bardzo bogate, a same sklepy stwarzają możliwość szybkiego dostarczenia zamówionych w nich przedmiotów pod adres zamieszkania osoby dokonującej ich zamówienia. Wobec tego wydaje się, że tego rodzaju sklepy są bardzo atrakcyjne i mogą być uważane za sklepy, w których obsługa klienta znajduje się na najwyższym poziomie. Dostarczaniem do domu towarów zamówionych w sklepie z domową sztukaterią zajmą się na jego pracownicy, oni mogą także zająć się zamieszczaniem w domu kolejnych elementów takiej sztukaterii. Wobec tego wydaje się, że każda osoba zainteresowana domową sztukaterią może ją posiadać i cieszyć się jej widokiem.


ábaks łac

Abakus (gr. ábaks, łac. abacus) ? czworoboczna płyta będąca najwyższą częścią głowicy kolumny, pośrednicząca wraz z nią w przenoszeniu ciężaru belkowania na trzon kolumny.

W porządku doryckim i toskańskim płytka jest kwadratowa i oparta na echinusie, w jońskim i korynckim ma kształt prostokąta o zdobionych i zaokrąglonych krawędziach. W porządku doryckim abakus w połączeniu z echinusem tworzy właściwą głowicę. Na abakusie spoczywa najniższa część belkowania, czyli architraw.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Abakus_(architektura)


Antefiks , krótka definicja z Wikipedii

Antefiks ? element dekoracyjny, charakterystyczny dla antycznej architektury greckiej i rzymskiej, w postaci płytki z kamienia lub częściej z terakoty, ozdobiony płaskorzeźbą w kształcie palmety, głowy ludzkiej lub zwierzęcej itp. Płytkę ustawiano na gzymsie, wzdłuż okapu, w celu zasłonięcia widoku na pokrycie dachu, zamiast simy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Antefiks