Chcesz oryginalne wnętrze? Postaw na klasykę

rynku pracy pozostawia wiele do życzenia. Mnóstwo osób ma problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy, pozwalającej na zarobienie niezbędnych do życia środków pieniężnych. Niestety, ale jest to jeden z największych problemów wspó

Chcesz oryginalne wnętrze? Postaw na klasykę Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz:

Jeden z wyjątkowych zawodów

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że współcześnie sytuacja na rynku pracy pozostawia wiele do życzenia. Mnóstwo osób ma problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy, pozwalającej na zarobienie niezbędnych do życia środków pieniężnych. Niestety, ale jest to jeden z największych problemów współczesnej cywilizacji. Jeśli nie możemy znaleźć pracy to warto pomyśleć o oryginalnym zajęciu zawodowym. Dobrym przykładem jest sztukateria, a więc branża specjalizująca się w nietypowych zdobieniach elewacji oraz ścian wewnątrz domu. W tej dziedzinie wykorzystuje się specyficzny rodzaj materiału, z którego formuje się określone wzory sprawiające, że nasz dom wygląda oryginalnie. Jeśli posiadamy jakiekolwiek uzdolnienie artystyczne, poradzimy sobie z pewnego rodzaju rzeźbieniem.


Współczesny styl klasyczny

W największym skrócie można powiedzieć, że styl klasyczny odwołuje się do minionych epok i panujących wtedy tendencji w architekturze i wnętrzach. To styl nie tylko jednej epoki: w kulturze europejskiej rozwijał się od starożytności, przewijał się przez wieki niezależnie od chwilowych mód. Wywodzi się on z XVIII-wiecznego klasycyzmu będącego odpowiedzią na frywolne rokoko. Obecnie za wnętrza klasyczne uznajemy także te nawiązujące do biedermeieru, zaaranżowane w stylu angielskim czy eklektycznym. W Polsce w architekturze i wnętrzach popularny jest styl wywodzący się ze szlacheckich dworków.

Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html


Wiesz co to jest etnodizajn?

Etnodizajn ? nurt we wzornictwie, propagujący łączenie elementów rękodzielnictwa i wyrobnictwa ludowego ze współczesnymi trendami. W zależności od wariantu może być cytatem z kultury ludowej umieszczonym w nowym kontekście, wplataniem akcentów folklorystycznych w przedmioty codziennego użytku, tudzież wykorzystaniem ludowych form i zasad produkcji.

Terminu tego używa się do opisania procesu występującego na gruncie polskim. Nie jest spolszczeniem angielskiego słowa, gdyż w słowniku języka angielskiego takie słowo nie istnieje. Przedrostek etno (od gr. ethnos oznaczającego rasę), w wypadku współczesnej Polski, gdzie naród rozumie się jako całość etniczną a nie polityczną, oznacza tożsamość narodową; natomiast dizajn jest celowym spolszczeniem angielskiego design i tworzy uczucie nowości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Etnodizajn