Bądź piękna - co warto zrobić dla siebie?

eci. Chodzi tutaj przede wszystkim o te dziewczynki i chłopców, którzy mają występować w reklamach lub muszą być poddawani różnym zabiegom z uwagi na to, że posiadają bardzo wrażliwą i atopową skórę. Podobnie jest w przypadku młod

Bądź piękna - co warto zrobić dla siebie?

Zabiegi kosmetyczne przeprowadzane u osób starszych

Zabiegi kosmetyczne przeprowadzane są u osób w każdym wieku. Różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne przeprowadzane są już u dzieci. Chodzi tutaj przede wszystkim o te dziewczynki i chłopców, którzy mają występować w reklamach lub muszą być poddawani różnym zabiegom z uwagi na to, że posiadają bardzo wrażliwą i atopową skórę. Podobnie jest w przypadku młodzieży, chociaż u niej zabiegi kosmetyczne bardzo często przeprowadzane są z uwagi na problemy z trądzikiem. Natomiast tą grupą klientów, która najczęściej korzysta z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych są kobiety. One korzystają zarówno z bardzo prostych zabiegów mających na celu nałożenie makijażu permanentnego, jak i zabiegów polegających na wstrzykiwaniu botoksu. Z tego rodzaju zabiegów bardzo często korzystają także osoby starsze.


Zasady wykonywania zabiegów kosmetycznych u osób chorych

Nowoczesna kosmetologia pozwala na to, że różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne mogą być wykonywane także u osób chorych. Muszą one jedynie być wykonywane zgodnie z określonymi zasadami, aby można było stwierdzić, że są w pełni bezpieczne. Trzeba na przykład uważać na to, jakiego rodzaju środki dodatkowe używane są podczas przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych i zwracać klientom uwagę na to, że powinni przed poddaniem się poważniejszemu zabiegowi kosmetycznemu przeprowadzić u siebie odpowiednie badania lekarskie. Ich interpretacja pozwoli na wybranie odpowiedniego rodzaju zabiegu kosmetycznego i wykonanie go w sposób bezpieczny dla zdrowia klienta. Wszystko to sprawia, że nowoczesne salony kosmetyczne są bardzo popularne.


Poznaj historię tuszu do rzęs

Rzęsy farbowano już w starożytności. Aby usztywnić i uwydatnić kolor oraz gęstość rzęs, starożytne Egipcjanki stosowały mieszaninę sadzy, oliwy i białka1. Pomysł został potem przejęty przez Greczynki i rozpowszechniony w kulturze śródziemnomorskiej.

Pierwsze próby stworzenia dzisiejszej maskary zapoczątkował francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku. Zrobił on tusz do rzęs, oparty na sproszkowanym węglu, rozcieńczanym zwykłą wodą i nakładanym na rzęsy za pomocą szczoteczki. Jego nazwisko szybko zostało skojarzone z produkcją tego specyfiku. Określenie "rimmel" na tusz do rzęs było stosowane w wielu językach2.

Prawdziwa mascara powstała w 1913 roku, dzięki chemikowi T.L. Williamsowi. Wiąże się z nią historia nieszczęśliwej miłości Maybeli, siostry Williamsa, która była zdradzana przez swojego narzeczonego. Williams pragnął pomóc swojej siostrze, więc wymyślił produkt do codziennego użytku, który nadałby jej spojrzeniu głębi i zarazem przyciągnął zainteresowanie mężczyzny. W tym celu wymieszał wazelinę z pyłem węglowym. Specyfik stosowany przez Maybelę musiał wywrzeć na jej narzeczonym ogromne wrażenie, bo po roku wyszła za mąż. W 1915 Williams założył firmę Maybelline. Jej nazwa pochodzi od połączenia słów: Maybel oraz vaseline

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tusz_do_rz%C4%99s